شرکت صنعت غذایی کورش در سال 1380 با نام کشت و صنعت گلبرگ بهاران و با هدف ورود به صنعت غذايي کشور به ثبت رسید.

 تولید محصولات متنوعي همچون انواع روغن‌هاي خوراکي، دانه زيتون، روغن زيتون، رب گوجه‌فرنگي، تن‌ماهي، کنسروها، ترشي ها و مربا، با برندهای اویلا، فامیلا،کیمبال و سانتین از بدو تاسیس در خط تولید این شرکت قرار گرفت.

در آغاز فعالیت شرکت صنعت غذایی کورش، تولید محصولات با رویکرد بهره گیری از ظرفیت خالی کارخانجات کشور، به صورت برون سپاری انجام می شد. پس از خریداری اولین کارخانه تولیدی در سال 1392 در شهرک صنعتی حیدریه استان قزوین و احداث کارخانه صنعت غذایی کورش در شهرک صنعتی اشتهارد در سال 1393  تولید انواع روغن خوراکی های این شرکت در دو کارخانه احداثی انجام می شود.

این شرکت در سال 1395 با هدف تکمیل زنجیره تأمین و اهداف کیفی و اقتصادی خود، مخازن ذخیره روغن با ظرفیت ۳۶۰۰۰ تن در بندر امام خمینی(ره) را افتتاح و در همین سال، تولید محصولات روغنی خود را از شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران به شرکت صنعت غذایی کورش منتقل کرد.

از جمله دستاوردهای ویژه ورود محصولات این شرکت به بازار ایران با رویکرد نوآورانه و سلامت محور، تولید روغن های ویژه ای همچون روغن سرخ کردنی بدون پالم، روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین A و D و روغن کانولای غنی شده با ویتامین A و D است که برای اولین بار به بازار ایران معرفی شد.

 

www.kouroshoil.com