حمایت صنعت غذایی کورش از کشاورزان استان گلستان
14 دی 1400
بازدید 13

آخرین دستاوردها و دانش مربوط به کشت دانه‌های کلزا و طرح حذف واسطه در همایش «آشنایی با شیوه کشت قراردادی در جهت حمایت از تولید داخلی دانه کلزا» که به همت شرکت صنعت غذایی کورش برگزار ‌شد، مورد بررسی قرار گرفت.

این همایش روز دوشنبه ششم دیماه سال جاری در سالن تعاون شهرستان کلاله استان گلستان در راستای مسئولیت اجتماعی صنعت غذایی کوروش برگزار شد، مورد استقبال جمع کثیری از کشاورزان پیشرو در کاشت دانه کلزا و علی علیزاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلاله قرار گرفت.

آشنایی با شیوه کشت قراردادی در جهت حمایت از تولید داخلی دانه کلزا؛ مهندس فرشید مهیار مدیر دانه‌های روغنی شرکت صنعت غذایی کورش ضمن آشنا نمودن کشاورزان منطقه با توانمندی‌ها و دستاوردهای این شرکت، برنامه‌های حمایتی این شرکت در راستای کشت قراردادی دانه‌های کلزا را تشریح نمود و در فضایی تعاملی به برخی از دغدغه‌ها و سوالات مطرح شده توسط کشاورزان پاسخ گفت.

شایان ذکر است به دعوت این شرکت، دکتر حمید جباری محقق معین کلزا و عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر دانشگاه تهران با سخنرانی در این نشست، نتایج آخرین تحقیقات علمی و به روز در خصوص ارزش کلزا در تناوب کاشت با غلات به عنوان گیاه پیشرو، اهمیت شیوه آبیاری و انتخاب نوع بذر، تغذیه در کلزا و مدیریت بیماری‌ها، آفات و علف‌های هرز مطالب آموزشی را مطرح کردند.

گفتنی است، طرح کشت قراردادی توسط وزارت جهاد و کشاورزی و به منظور همکاری بدون واسطه تولیدکنندگان و کشاورزان دانه کلزا مصوب شده است که شرکت صنعت غذایی کورش به عنوانی یکی از مجموعه شرکت های گروه سرمایه گذاری کوروش؛ با هدف ایفای نقش خود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی روغن‌های خوراکی در ایران این همایش را برنامه‌ریزی و اجرا نمود.