تولید و عرضه گسترده روغن غنی شده «اویلا» با ویتامین دی 3
27 اردیبهشت 1398
بازدید 686

 روغن غنی شده «اویلا» با ویتامین دی 3 در در افتتاحیه اجلاس معاونان اجتماعی وزارت بهداشت، رونمایی شد. 

در این اجلاس، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، با بیان اینکه تقریبا ۸۰ درصد مردم کمبود ویتامین«دی» دارند و میزان توده استخوانی در ایران نسبت به سایر کشورها نیز کمتر است، تاکید کرد که مردم باید نسبت به سلامت ‌خود حساس باشند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، پس از تولید روغن سرخ کردنی بدون پالم توسط برند اویلا، روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی۳ اویلا در سه وزن ۸۱۰ گرمی، ۱۳۵۰ گرمی، ۱۸۰۰ گرمی در فروشگاه‌های سراسر کشور توزیع شد.

ویتامینD برای جذب کلسیم و همچنین رشد و استحکام استخوان‌ها به بدن کمک می‌کند. کمبود ویتامینD موجب مشکلاتی همچون نرمی استخوان و ابتلا به دیابت در کودکان و افزایش خطرات بیماری‌های قلبی و ابتلا به افسردگی در بزرگسالان می‌شود.

کمبود این ویتامین می‌تواند یک اخطار جدی برای ابتلا به سرطان پستان، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات باشد و راه‌های دریافت ویتامین دی قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف موادغذایی که حاوی ویتامینD هستند، مانند: ماهی سالمون، میگو، زرده تخم‌مرغ و برخی از انواع قارچ‌ها است که کمتر در جیره غذایی روزانه ایرانیان قرار دارد.

نتایج مطالعات پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان داده است تقریبا تمام افراد جامعه ما در معرض خطر کمبود ویتامین D قرار دارند و حدود نیمی از افراد جامعه، به ویژه زنان کشور نیز به کمبود شدید ویتامین D مبتلا هستند.