روغن غنی شده اویلا، سیب سلامت گرفت
27 اردیبهشت 1398
بازدید 993

برای اولین‌بار در صنعت روغن و همزمان با روز جهانی غذا، نشان ایمنی و سلامت برای تولید «روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی» به «اویلا» اعطا شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام اویلا، در مراسم روز جهانی غذا که با شعار تغییر و اصلاح الگوی تغدیه برای حفظ و ارتقا سلامت برگزار شد، شرکت صنعت غذایی کوروش در میان پنج شرکت منتخب قرار گرفت و برای تولید محصول "روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین دی اویلا" نشان ایمنی و سلامت دریافت کرد.

در این مراسم که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان غذا و دارو و تنی چند از دیگر مسئولان و جمع کثیری از تولیدکنندگان و فعالان صنعت غذا و سلامت برگزار شد و نشان ایمنی و سلامت به برند اویلا تعلق گرفت.

حسن قاضی‌زاده، هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در این مراسم با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و ارگان‌های دولتی باید همکاری با شرکت‌هایی که در زمینه تولید محصولات سلامت محور فعالیت دارند را در اولویت کاری خود قرار دهند، اظهارداشت: با توجه به ظرفیت موجود کشور باید حداکثر حمایت خود را از تولیدات داخلی در راستای سلامت جامعه به کار بندیم.

همچنین غلامرضا اصغری، معاون وزیر بهداشت و ‌رییس سازمان غذا و دارو، سرمایه‌گذاران ‌حوزه صنایع غذایی را افتخار کشور دانست و گفت: در بسیاری از کشورها محصولات غذایی ایرانی عرضه و مصرف می‌شود و ارز برای کشور وارد می‌کنند که این مهم حاصل تلاش مدیران، مسئولان و سرمایه‌گذارانی است که در این حوزه تلاش می‌کنند تا مردم را از محصولات غذایی کیفی برخوردار کنند.

همچنین وحید مفید، مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ادامه مراسم روز جهانی غذا که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، از تمام شرکت‌هایی که در راه ارتقای سلامت و رفع مشکلات سو تغذیه جامعه گام برمی‌دارند، تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰‌ درصد مردم ایران کم‌خونی دارند و بیش از ۷۰‌ درصد جمعیت کشور با مشکل کمبود ویتامین D روبه‌رو هستند، متذکر شد: بیش از ۵۰‌ درصد بانوان ایرانی نیز از فقر آهن رنج می‌برند به همین دلیل باید به غنی‌سازی مواد غذایی با ریزمغذی‌ها بیشتر توجه کرد و در همین راستا از سوی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برنامه‌هایی مصوب و ابلاغ شده است.

نشان ایمنی و سلامت، نشانی است که سالانه از سوی سازمان غذا و دارو به فرآورده غذایی اعطا می‌شود که از لحاظ تامین غذای ایمن و سالم در تمام مراحل زنجیره غذایی از مواد اولیه سالم و در شرایط خوب بهداشتی تولید شده و در ضمن دارای خصوصیاتی است که به ارتقا ایمنی و سلامت مصرف‌کننده کمک می‌کند.