صنعت غذایی کوروش به ازاء 100% ارز دریافتی، کالا وارد کشور کرده است
19 مرداد 1398
بازدید 867

صنعت غذایی کوروش به ازاء 100% ارز دریافتی، کالا وارد کشور کرده است

شرکت صنعت غذایی کوروش، به عنوان بزرگترین تولیدکننده روغن خوراکی مصرف خانوار، با تمام مشکلات بخش خصوصی دست و پنجه نرم می‌کند و در تلاش است تا باری از دوش مردم و دولت بردارد، اما متاسفانه به ناگاه با انتشار برخی اخبار، خود را مواجه با نسبت تخلف ارزی و عدم واردات کالا در قبال ارز دریافتی می‌بیند!

به همین منظور مدیرعامل این شرکت در نامه‌ای به معاونت محترم وزارت جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع تبدیلی آورده است: شرکت صنعت غذایی کورش با سال‌ها فعالیت در زمینه تولید و کارآفرینی تلاش برای خودکفائی و شکوفائی اقتصادی میهن عزیز اسلامی‌مان را با وقوف به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان وظیفه اساسی این شرکت دنبال کرده است.

خبر واکنش صنعت غذایی کوروش به اخبار کذب، در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری از جمله عصر ایران، تابناک، ایلنا، شفاف، الف، دانشجو، پارسینه، صراط نیوز، ۵۵ آنلاین و شبکه اطلاع رسانی راه دانا منتشر شده است که متن خبر منتشر شده به شرح زیر است.

واکنش بزرگ‌ترین تولیدکننده روغن خوراکی مصرف خانوار به یک خبر؛
صنعت غذایی کورش به ازاء 100% ارز دریافتی کالا وارد کشور کرده است.


شرکت صنعت غذایی کورش به ازاء 100 % ارز 4200 دریافتی کالا وارد کشور نموده و اقدام به تولید و عرضه در شبکه توزیع نموده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت غذایی کوروش، این شرکت به عنوان بزرگترین تولیدکننده روغن خوراکی مصرف خانوار، با تمام مشکلات بخش خصوصی دست و پنجه نرم می‌کند و در تلاش است تا باری از دوش مردم و دولت بردارد، اما متاسفانه به ناگاه با انتشار برخی اخبار، خود را مواجه با نسبت تخلف ارزی و عدم واردات کالا در قبال ارز دریافتی می‌بیند!

شرکت صنعت غذایی کوروش، با تولید محصولات با کیفیت و سلامت محور که با لطف و استقبال هم‌میهنان عزیز نیز همراه بوده، سعی وافر داشته است تا در شرایط خاص تحریم‌های ناجوانمردانه گام‌هایی سازنده برای خدمت به جامعه بردارد. به ویژه در سال رونق تولید ملی بار این وظیفه را بیش از پیش بر دوش خود احساس کرده است. در سال 97 بعد از تحریم‌های خصمانه رویکرد اصلی صنعت غذایی کوروش به افزایش تولید برای کمک به تامین سبد خانوار بوده است و تولید خود را با شرایط دشوار کنونی به بیش از 30 هزار تن در ماه افزایش داده است که این امر همگام با دیگر تولیدکنندگان نجیب این صنعت، موجب شد تا هیچ کمبودی از بابت کالای اساسی روغن در سبد خانوارهای عزیز ایرانی احساس نشود.

به همین منظور مدیرعامل این شرکت در نامه‌ای به معاونت محترم وزارت جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع تبدیلی آورده است: شرکت صنعت غذایی کورش با سال‌ها فعالیت در زمینه تولید و کارآفرینی تلاش برای خودکفائی و شکوفائی اقتصادی میهن عزیز اسلامی‌مان را با وقوف به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان وظیفه اساسی این شرکت دنبال کرده است.

در ادامه این نامه بیان شده است: به منظور روشن تر کردن موضوع، لازم به توضیح است، برای تمام ثبت سفارش‌های این شرکت که ارز دریافت نموده است، کالا وارد شده که همگی دارای برگ سبز گمرکی بوده و در سامانه EPL قابل رصد و دسترسی است. ضمنا عدم ایفای تعهدات اعلام شده در نامه بانک مرکزی به منزله عدم ورود کالا نبوده و واردکننده کالای اساسی پس از طی فرآیند واردات اقدام به تکمیل پرونده و رفع تعهد ارزی می‌کند.دلایلی همچون تاخیر ثبت در سامانه گمرک و انتقال اطلاعات به سامانه تحت نظارت بانک نیز گاها منجر به تاخیر در رفع تعهدات در سامانه می‌ شود.

به گفته مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش، نسبت تخلف کاملا دور از واقع و بر خلاف انصاف است و مساله عدم رفع تعهد ارزی عمدتاً به دلیل عدم ثبت در سامانه‌ها بوده و ناشی از عدم ورود کالا به کشور نمی‌باشد. لازم به ذکر است این شرکت پس از انتشار اخبار مربوط به تخلف ارزی یک میلیارد یورو به جای پرداختن به کار اصلی که همانا تامین کالا در شرایط تحریم، یافتن راهکارهای انتقال ارز و واردات ملزومات تولید می‌باشد توان و انرژی خود را در جهت رفع اشکالات موجود در سامانه‌ها به منظور ثبت رفع تعهدات ارزی متمرکز نموده است که در طی چند روز از حدود 27 میلیون یورو عدم رفع تعهد ارزی اعلام شده حدود 26 میلیون ثبت شده و مابقی در حال پیگیری می‌باشد و در حقیقت از کل ارز خریداری شده جهت تأمین کالاها حدود 99/5 % رفع تعهد شده است و بقیه در حال پیگیری می‌باشد.

کورش منتصر در پایان نامه ارسالی به معاونت محترم وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرده است: شایسته نیست که اطلاعات به روز نشده و برخی سوء برداشت‌ها، در ذهن مردم عزیزمان آن هم نسبت به شرکت‌های کارآفرین ملی ایجاد دغدغه و نگرانی کند. از همین رو وظیفه خود می‌دانیم که با ارسال لیست کالاهای وارد شده به کشور طبق پیوست نامه، نسبت به تنویر اذهان عموم ملت شریف ایران اقدام کرده و تاکید کنیم که همچنان بر عهد خود به منظور تولید با کیفیت و عرضه کالای ارزشمند ایرانی و ملی پایبند هستیم.